| Callmebaby a întrebat:

Am un cățeluș de 4 luni, talie mare, care a mancat azot. De atunci sunt 3 zile in care sta supărat, vomita si nu mai mănâncă. Ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-i dai sa bea lapte de vaca.
Laptele anihileaza mare parte din substantele toxice din alimente, care vor iesi din organism fie sub forma de voma, fie prin urina si scaun.
Totodata, ar trebui sa te consulti si cu un medic veterinar.

| mihai69 a răspuns:

Cum adică a mncat AZOT?!? azotul e un gaz!

| Callmebaby explică (pentru mihai69):

Voiam sa spun azotat. e vina autocorectorului

| mihai69 a răspuns (pentru Callmebaby):

Cel mai bine ar fi să-l duci repede la un veterinar.
E singurul care îl mai poate salva, dacă a mâncat mai mult decât poate tolera organismul (adică FOARTE puțin...)

| Wr3nch a răspuns:

Sa il fi dus la vetwrinar in prima zi. Nici acum nu e prea tarziu.

| Andreeush a răspuns:

Dă-i să bea lapte și du-l la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i da nimic de mancare, du-l repede la veterinar.

| dbigiu84 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l duci la veterinar.

| FelipeR a răspuns:

Mergi cu el la un veterinar! happy