| Gabi_mo_1992 a întrebat:

Am un golden retriever (rasa pura) de 8 luni jumate si nu stiu de ce mereu cauta sa manance ii dau royal canin exact cum imi spune veterinarul si tot cauta sa manance este destul de gras nu este slab ca sa zici ca... ce sa fac sa nu mai ia mancare de pe masa cand il bag in casa si sa fie satul

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

E inca in crestere, se joaca, ii place sa fure.Se va potoli cand va deveni adult.Ca sa nu mai ia mancarea inchied-i usa la bucatarie, daca incearca s-o deschida, pandeste-l si pedepseste-l. Odata, de doua ori, pana se dezvata de obiceiul asta.

1 răspuns:
| Laura927 a răspuns:

Cearta-l cand il vezi ca merge la bucatarie,stai la panda si cand il vezi du-te dupa el si vorbeste cu el intreaba-l ce face in bucatarie si uitate la el insistent, ai sa vezi ca se uita in alta parte pentru ca se simte vinovat, nu tipa sau ii da vreo' una pe cocoasa, nu o sa il dezobisnuiesti asa.
Vorbeste pe un ton suparat si uitate la el, ai sa vezi reactiile lui.