| GabitaBm a întrebat:

Am un labrador, fetita si are 8 luni, cand era mai mica era cuminte, acum are foarte foarte multa energie, sare se zbenguie musca putin din prosteala...si asta doar cand i dau drumu afara din tarc, poate face asa doar pentru ca se bucura... dar si daca o aduc in casa nu are stare, si greu se linisteste. E in regula comportamentul ei, sau face asa pentru ca inca e puiut"? :-) la 8 luni are 21 22 kg happy/Pana la ce varsta mai cresc aceste rase?
kiss*

7 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Pai...orice caine este jucaus nu numai labradorii ei au multa energie si trebuie consumata jucandu-te si tu cu ei si eu am un caine pechinez care are vreo 5 luni si la fel face eu ii consum energia jucandu-ma cu el.Asa se si apropie cat mai mult de tine si are mai multa incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa isi consume cumva energia. Ceart-o cind musca, dar nu o lovi; intoarce-o cu picioarele in sus si tine-o asa citeva secunde, va intelege in final ca tu esti seful si trebuie sa te asculte.Numai bine.

| KiduuAlle a răspuns:

Labradorii sunt caini iubitori de distractie obisnuieste-te cu muscatul labradorul meu deja si a mancat cotetul di lemn

| GabitaBm explică (pentru KiduuAlle):

laughing ti-a mancat cotetul vaiii... si a mea tot asa,o sa ti se para o nebunie poate da i-am izolat cusca cu polistiren si tot tacamu, ca pentru o casa, sa-i tina de cald...dar partea din fata toata a roso laughing

| DragoshTPU a răspuns:

Pai am si eu 2 catele de Seter Englez si fac exact la fel. Aceasta perioada este de tinerete ori este Perioada imperecheri dar nu cred ca este cazul. Acesti caini cresc de la 45cm-57cm talia de la pamant la abdomen. Acesti caini sunt buni de companie si nu sunt periculosi. Face asa pentru ca este alintata si pentru ca o iubesti prin aceste jesturi arata dragostea fata de tine si de tot ce iai daruit in viata.

| GabitaBm explică (pentru DragoshTPU):

Este foarte alintata de mica, intotdeauna i-am dat ce a fost mai bun si mancare si jucarii si timp.cei drept o duc la plimbare doar de 2 ori pe zi dimineata si seara, si mai mult de o jumatate de ora nu stau...deci nu are cum sa-si consume toata energia happy