| Doarof3 a întrebat:

Am un motan care are în jur de 3 ani.
Ieri a venit acasă cu o rană la nas, insă au am observat puțin mai târziu.
Am dezinfectat rana şi i-am oprit sângerarea.
Azi am observat că nasul lui s-a umflat,îi lăcrimează un ochi si se observă că nu se simte bine.
Nu mai e vioi, nu mai doarme așa cum dormea înainte.
De mâncat mănâncă.
Am contactat un veterinar şi nu dau de elcrying
Dați-mi niște sfaturi vă roogcrying

2 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Eh, nu sunt foarte priceputa dar iti dau un sfat : nu te teme asa tare. Pune i spirt sau creme., ceapa. Si pisica mea a avut o rana la picior, schiopata, era ranita si i am pus spirt, si a revenit. De atunci se teme de spirt mereu cand il vede. Dar uita ea incet-incet.

Du te la veterinar cat mai repede sa va asigurati de starea ei de sanatate. Ofera i afectiune.

| fluture156 a răspuns:

Și pisicii se răcesc iarna. Sigur asta e cauza. Mergi la veterinar, cel mai bine.