| tonyc7 a întrebat:

Am un motan care refuza sa manance carne (indiferent ca e goala, gatita, inmuiata in sos, preparata sau de mezel). Cu toate astea, nu da niciun semn ca ar avea vreo boala, e destul de vioi si toarce daca il mangai. De mancat mananca doar mancare speciala de pisici gen Whiskas (granule la punga) pe care o cumpar periodic din magazin.
Deci problema e ca in rest, refuza cam tot ce ii dau eu. Azi, de exemplu, abia a lins putin smantana care i-am dat-o!
Refuzul de a manca mancare gatita (carne mai ales) ma ingrijoreaza totusi! Ce explicatie imi puteti da la aceasta problema?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca l-ai invatat la granule. Mai dai si hrana umeda la pliculet.

| doctorandus a răspuns:

Pisicile isi aleg singure dieta potrivita pentru ele. Singura restrictie este ca psicile nu pot fi vegetariene.

| nukeyly a răspuns:

Inchide-l intr-o cusca cu o coja de paine 7 zile, coaja v-a castiga cand foamea intra in drepturi.

| vladutzagaming a răspuns:

Eu zic sa nu mai fi incompetent ca pisicile domesticite (daca nu ma intelegi ce inseamna, inseamna ca alea care le ti in casa ca stai la oras sau la casa) sunt obisnuite cu Whiskas:
E vina ta daca l ai invatat cu whiskas