| Hellofriends a întrebat:

Am un motan de 10 luni. A intrat "în călduri" şi urinează unde apucă. Nu am cum să îl las afară. De mic a fost învăţat în casă şi să-l scot acum mi-e teamă din cauza câinilor.

Credeţi că e ok să îl sterilizez de acum? Şi cât costă o astfel de intervenţie?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la veterinar si sterilizati-l de urgenta.
Trebuia facut asta dupa varsta de 6 luni!

| Hellofriends explică (pentru Violleta2022):

O să merg cât mai repede.
Nu am făcut-o până acum deoarece am înţeles că după vârsta de un an trebuie sterilizaţi motanii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hellofriends):

Eu mi-am sterlizat intotdeauna motaneii de la 6 luni, asa este normal, ca pe la 7 luni incep sa fie adolescenti si vor pisicute.
Dupa 1 an este tarziu deja, ca se invata sa faca pipi, pe unde apuca.

| Lioana a răspuns:

Pisicile dacă le arăți unde să-și facă nevoile, învață repede. Ii bagi nasul în ce-a făcut apoi îi arăți lădița cu nisip.
Sterilizarea poți să o faci. Prețul depinde de medicul la care mergi.

| Hellofriends explică (pentru Lioana):

El ştie să-şi facă îl litieră. Niciodată nu am avut problema aceasta cu el. Doar acum. Şi miaună într-una la uşă. Mulţumesc pentru răspuns! happy

| LoverMusic a răspuns:

Ar putea costa in jur de 100 lei, cel putin atat am dat eu pentru pisicile mele.