| anonim_4396 a întrebat:

Am un motan de 3 ani, si se sperie mereu cand aude sunete mari. Si in joaca, de obicei musca sau zgarie (aici nu stiu daca tot din frica sau doar asa se joaca el) Ma gandeam sa ii iau inca o pisica, poate o sa il calmeze... Dar nu stiu daca ar trebui sa fie motan sau pisica, si cati ani sa aiba. Tot 3 ani sau mai mica? PS: A inceput sa ii fie asa frica din iulie, cand a fost lasat singur 3 zile, deoarece am fost plecat. Totusi ii lasasem foarte multa mancare si apa.

2 răspunsuri:
| Unciuleanu_Alexa_2000 a răspuns:

Poate că trebuie să îl ti în casa si sa te joci cu el

| Roxana765 a răspuns:

Daca ii iei femela probabil o sa o accepte si daca e pui si daca e de aceeasi varsta, daca vrei sa iei un motan cred ca e mai bine sa fie pui ca sa nu se bata.