| GabiHard1222 a întrebat:

Am un motan numit Tomy, iar acesta cand il mangai incepe sa toarca si dupa ce toarce incepe sa stranute, zici ca vomita... Cum pot sa il tratez sa nu mai faca asa?

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu stiu daca este chiar un stranut, de regula tusesc pana ajung la senzatia de voma ceea ce inseamna ca are nevoie de antibiotic.Cel mai probabil a avut o raceala puternica la plamani si a ramas cu o sensibilitatea, va tusi primavara si toamna.Mergi cu el la medic pentru un consult (este gratuit consultul), antibioticul in astfel de cazuri nu este scump (o pastila costa 2-2, 5 lei). Sunt pisici ce tusesc daca nu sunt deparazitate intern, cel mai bine este sa il consulte un medic.Multa sanatate blanosului tau happy

1 răspuns:
| anonymous1221 a răspuns:

Mergi la veterinar.Sa nu faci nimic de capul tau sa nu ii fie mai rau