| Ilovepisici a întrebat:

Am un Motan pe nume Miti de la tara de 4 ani necastrat pe care l-am crescut de mic si imi lipseste de 3 saptamani sad Este perioada caldurilor si au disparut motanii si din vecini. De obicei pleaca regulat de acasa vreo 3 zile si se intorcea de fiecare data si maxim mi-a lipsit 5 zile, a 6 zi s-a intors. Nu stiu. Era al meu si imi este foarte dor de el sad sunt intr-o zona cu putin trafic si nu cred ca a fost calcat de masina 100%, matusa mea mi-a zis ca a vazut un motan pe o strada vecina care semana leit cu el. Ea mi-a zis ca poate chiar el era, asta si sper. Eu ma rog la Dumnezeu sa fie bine si am sa va tin la curent cu tot ce se intampla. Vi s-a intamplat si voua? Ar trebui sa ma infrijorez? Repet, sunt la tara si nu este mult trafic, sa zic cam o masina la 1 minut si nu ma ajuta deloc sa imi iau alt motan. Dar daca o sa vina o sa dau petrecere belea happy ii iau wiskas ii dau laptic, Somnic!
Cu Dumnezeu inainte, si oricum speranta moare ultima! Eu il strig! Dar ideea e ca am piciorul in ghips si nu prea pot merge sa il caut! El 100% este in calduri, acum nu stiu unde e el! Dati-mi sfaturi, va rog frumos! Cel mai frumos raspuns dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Dani6421 a răspuns:

Probabil vrea să-și facă o familie cum s-a descurcat 4 ani o va face și de acum în colo, îmi plac mult pisicile.

| Ilovepisici explică (pentru Dani6421):

Multumesc! Sincer mai fact sa ma mai calmez! Si ma bucur ca si tie iti plac pisicile! Nu stiu, exista si o sansa sa fie inchis din greseala sau sa fie tinut pentru soricei! Dar la un moment dat o sa scape el! Sper sa vina cat mai repede.

7 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Imi pare rau, nu vreau sa te dezamagesc dar cred ca a patit ceva si a murit, este posibil sa il fi prins cineva, sau un animal, este mult 3 saptamani, ce a facut in timpul asta, ce a mancat

| Ilovepisici explică (pentru Raducons):

Frate, de mancat nu e problema. Soricei sunt. Deci de mancare nu e problema. La bunica mea ( tot de la tara) motanul ii lipseste vreo 2 luni si tot se intoarce. Eu nu vreau sa imi pierd speranta! Doamne ajuta!

| Ilovepisici explică (pentru Raducons):

Si inca ceva. El nu statea deloc la oameni. nu prea e genu ala de motan care e foarte "lipicios" daca stii ce vreau sa zic. Nu se ataseaza asa usir de oameni... sper doar sa fie cu o pisica si ca sta cu ea si totul e bine.

| Cristine9595 a răspuns:

Sigur o sa vina acasa cand te astepti mai putin.Dar sa il duci la castrat ca sa nu mai ai grija asta.

| Ilovepisici explică (pentru Cristine9595):

Hei! Multumesc de incurajari! happy
Sincer cu castatul nu sunt de acord. Dar daca va veni acasa nu o sa imi mai fac griji ca sigur voi stii ca se va intoarce big grin

| Cristine9595 a răspuns (pentru Ilovepisici):

Nu ai pentru ce.