| stefi9325 a întrebat:

Am un perus, femela(o cheama Angee) si vine iarna...pai daca plec undeva (la tara, undeva de revelion sau craciun) ce as putea face, ca poate ii frig? si mai trebuie sa primesc luna viitoare un mascul

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Haha toti dupa funda.
Poi in casa nu ie frig atat timp cat ie caldura ca eu il am de 2 ani si a trait iarna.dar alta problema e cu mancarea.si apa.Deci eu i-am dat perusu unei vecine happy dar trebuie sa ai incredere in cine sa il dai.

| XoxoMariii a răspuns:

Pai pune-o in casa si vezi ca la Pet Shopuri sunt plase pentru custi de papagal, pentru a nu ii cadea penele, altceva nu poti sa faci decat sa o tii in casa, daca sta in curent poate sa moara, happy sper ca te-am ajutat, funda?