| laryissa12 a întrebat:

Am un perus si nu stiu daca e mascul sau femele.este inca mic si are,, nasul"galbui cu o linie albastra deasupra ciocului.si mai am o problema.intr-o dimineata am gasit multe pene din aripi pe fundul coliviei.si lea smuls singur si nu mai poate zbura. e normal? si cum il pot dresa? cand imi bag degetul in cusca, el ma ciupeste si are cioc ascutit.happy

1 răspuns:
| push2gl a răspuns:

Penele si le schimba e normal, incearca sa vorbesti cat mai mult cu el