| Robert1002 a întrebat:

Am un peste betta si mi se pare ca sta cam prost, nu prea innoata si de multe ori sta langa planta si nu se misca deloc.De mancat mananca, dar aripioara de sus pe care o are ii sta in jos nu mai sta ca la inceput in sus.Stie cineva va rog? Rog seriozitate si multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acvariul este bine oxigenat, cu vibrator?
Apa este schimbata periodic?
Temperatura apei este potrivita?
Sunt plante suficiente in acvariu?

| Robert1002 explică (pentru Bula):

Are incalzitor, apa este schimbata si are si plante. Oxigen se ridica el si ia din gura acvariului, de unde l-am luat mi s-a spus ca nu ii trebuie nimic, este peste betta

| Bula a răspuns (pentru Robert1002):

Daca nu are apa schimbata saptamanal, atunci si pentru beta ii trebuie oxigen (vibrator).
Trebuie sa ai si un termometru, nu e suficient un incalzitor. Temperatura normala trebuie mentinuta, controlata (cu termostat).
Toate intrebarile le am pus fiindca sunt importante. Cauta-le raspunsul!