| anonim_4396 a întrebat:

Am un pisic care nu cade în picioare, se duce ca un cartofior laughing...și are și un pic de strabism. Oare ce e cu el?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca pisicul a fost nascut cu un handicap psihic sau fizic, ori are o boala care i-a afectat sistemul nervos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are mai putin de 4 luni, inca se invata cu corpul lui.
Strabismul nu cred ca are legatura cu echilibrul.
Dupa 4 luni ar trebui sa aiba calitati atletice perfecte, ca un pisic normal.

| Mosotti a răspuns:

E damblagiu adica putin defect, e f simplu ce are, nu e sanatos.

| Catrice a răspuns:

Pai dacă e chior cum sa nimerească...e pe aici unul de se uita chiorâș și totuși merge bine da e și bătrânel.

| Emma30555 a răspuns:

Mi e mila de el, nu mi se pare deloc amuzant, ar fi drăguț dacă ai putea sa îl îngrijești, știu ca tu ești f credincioasa, oamenii credincioși ar trebui sa fie mai buni, mai empatici, nu? Poate ajuți pisoiul, poate îl duci la medic, poate e încă mic și ar trebui sa mai aștepți sa crească, poate într o luna, doua va ști sa cada, dar încearcă sa îl ajuți nu sa te amuzi pe seama lui sau dacă nu ai posibilitatea sa îl ajuți eventual îl îngrijești cât poți adica ii oferi apa, mâncare și un adăpost

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

El e în regulă, se joacă foarte mult, mănâncă bine...

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur dacă el e fericit happy

| Pnin a răspuns (pentru Emma30555):

În trecut a povestit pe aici că are o pisică de 10 ani nesterilizata care fata in prostie pe unde apuca happy
A fi creștin nu înseamnă a fi un om bun.

| anonim_4396 explică (pentru Pnin):

Nu a povestit așa ceva. happy

| anonim_4396 explică (pentru Pnin):

În plus, nici măcar nu o am de 10 ani...deși nu are importanță.

| Lukasssz a răspuns:

O fi in calduri, o vrea sa dea si el la foale

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

E prea micuț...nu îi arde de asta acum.hee hee

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Am citit că instinctul pisicilor de a ateriza mereu în picioare nu apare de la naștere, dar se dobândește în câteva luni. Dacă nu te superi, cât de bătrâni e motanul?

| anonim_4396 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Are aproape 3 luni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Din păcate, doar un medic veterinar ar putea să îți răspundă la acestea întrebări și totodată să te îndrume în rezolvarea acestei probleme a pisoiului tău.

Așa s-a născut?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hm, asta înseamnă că situația ar putea fi puțin mai complicată,... însă cu foarte multă grijă și tratament adecvat, se pot întâmpla minuni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, eu sunt. Dar chiar nu îmi amintesc când am zis că pisica mea fată pe unde apucă... dând de înțeles că nu am grijă de ea. S-a întâmplat, dar asta nu înseamnă că nu a fost mutată într-un coșuleț.
Până la urmă...care e problema ta? Mi se pare că ai avea ceva persoanal cu mine datorită credinței mele. Chiar nu ai ceva mai bun de făcut decât a jigni sub anonimat?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Prea multă vodka -_-