| anonim_4396 a întrebat:

Am un pisic de 4 luni iar in seara asta a vomitat si nu vrea sa manance, nu are putere, si e slabit. Dimineata nu a avut nicio problema. Nu am unde sa merg cu el la un cabinet veterinar acum, ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De unde esti?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Încearcă să-l hidratezi cât se poate de bine până dimineață. Bagă-i o seringă în botic și pompează apă încetișor. Nu ai ce să-i faci, așteaptă până dimineață.

| iEMANUWEL a răspuns:

Buna! Posibil ca pisicul neavand vaccinuri sa sufere diferite boli. De obicei pisicii mici pot avea viermi. Incearca sa ii dai un lapte cu usturoi. Pisicile cand au viermi nu mananca, le este greata (vomita) si chiar sunt slabite.