| sieupeaici1976 a întrebat:

Am un pui de câine de aprox. 2 luni care este apatic, nu prea are pofta de mâncare și azi l-am văzut eliminând fecale cu sânge și cam apoase.
Ce credeți ca are?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Parvoviroza.

1 răspuns:
| Zorn a răspuns:

Are vaccinurile la zi? E caine de curte? Te intreb, deoarece cateii sunt predispusi la boala aceasta, iar ce descrii tu nu suna OK.
https://www.google.com/......caini/amp/
Recomand sa suni veterinarul NEAPARAT, daca manifestarile acelei boli sunt asemanatoare cu ce are cainele tau. S-ar putea sa fie si o infectie sau chiar paraziti, dar oricum, pentru un catel de 2 luni nici lucrul asta nu e OK.