| AlexandraDianca a întrebat:

Am un pui de pisica care are foarte multe bubite mici si rosii cu coaja, care se gasesc pe cap si pe burta. Mama lui a fost ranita putin cand il alapta (inca il alapteaza, dar mananca si mancare normala). Alte schimbari nu are, dar bubele le are de mai mult timp si se inmultesc. Ce sunt acelea si ce pot sa fac? URGENT!

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna,Alexandra happy
Pai sa stii ca nu prea ar avea nici o legatura ca mama puiului a fost ranita. S-ar putea ca puiul sa aiba raie(scabie). Oricum du-l la un medic veterinar, ca scabia se ia repede. happy
Daca are altceva iti va da tratamentul!
Deci du-l urgent, nu mai sta! happy
fundita puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Sa nu aiba raie(scabie) du-l repede la doctor ca se ia.

| georgiana1316 a răspuns:

Nu te alarma.Incearca sa ii schimbi mancarea, sa nu ii dai apa de la robinet cu una fara nitriti si ai putea merge la veterinar.