| anonim_4396 a întrebat:

Am un pui pisica salbatica că animal de companie, sfaturi păreri?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Dacă-i pui sălbăticit, nu-i nicio problemă, doar că nu va deveni niciodată 100% blând, mereu își va păstra partea sălbatică, mai ales în preajma persoanelor necunoscute

Dacă în schimb e pisică sălbatică adevărată, adică Felis silvestris, riști probleme legale mari, deoarece animalele sălbatice pot fi deținute doar cu autorizații speciale

2 răspunsuri:
| IonutViciosul a răspuns:

Învață-l/-o să facă la litieră. Joacă-te cu ea. Hrănește-o sănătos. Dă-i lăptic dacă este încă foarte mic/-ă.