| kilometru0 a întrebat:

Am un rotweiller de 3 luni(cățea) si vreau sa fac ceva,,rau" din ea.
Precizez ca imi iubesc cățelul la Nebunie, nu exista zii in care sa nu stau minim 2 ore cu ea, sa ma
Joc si încet incet sa o învăț comenzi.
Șezi, stai, pleacă, prind ața, dai drumul deja le știe super bine.doar eu stau cu ea nimeni alt cineva? Sta ferita de lume, nu vede praf de om înfara de mine, ii dau de mâncare tot ce-i mai bun si mai sănătos.
Vreau sa fie rea in sensul ca, daca am un eveniment, indiferent de persoana ca poate o cunoaște sau nu când ii spun musca sa il rupă. Vreau sa am o baza in ea, indiferent de situație dar nu stiu cum sa o fac buna la atac sau,, rea"

2 răspunsuri:
| saftaiiustin a răspuns:

Mie sincer nu imi plac cainii rai dar cred ca daca il intarati si il mai ciupesti usor din cand in cand (adica il enervezi) incepe sa fie rau... chiar nu ma pricep

FUNDA?

| ingerdemonic a răspuns:

Nu faci bine ca nu o socializezi. o sa ii muste si pe prietenii tai care o sa mearga in vizita, sau pur si simplu o sa sara pe oamenii de pe strada care trec pe langa tine. ei isi formeaza caracterul abia ddupa 8 luni, iar de rea, cum spui tu, o sa fie abia dupa ce implineste un an. pana implineste un an, e pui si e ceva normal sa considere totul ca pe joaca. si eu detin un mascul de rottweiler, l-am socializat atat cu oameni cat si cu alti caini, dar acum pot sa il las in masina deschisa si nu se poate apropia nimeni de masina, chiar si cand stam in casa si aude pe cineva pe scara, latrade numa numa. nu ai de ce sa iti faci griji ca nu tea proteja. mai asteapta cateva luni si o sa vezi.