| ElectricChapel a întrebat:

Anul trecut mi-a murit hamsterul, iar acum as vrea sa imi cumpar un nou companion (tot rozatoare). Ideea e ca nu prea stiu ce sa fac. Ma gandesc la porcusor de guineea, dar si la hamster, dar in acelasi timp ma bate gandul sa iau un gerbil sau chiar o chinchila. Am trecut pe la un per shop unde am vazut un iepuras pitic care imi placea mult. Chiar ma gandeam sa iau unul dar nu aveam suficienti bani la mine. Voi ce ziceti? porcusor, hamster, gerbil, chinchila sau iepuras?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Acum e alegerea ta, tu sti ce iti place mai mult! Eu as alege iepurasul sau hamsterul, sunt mai simpaticihappy

6 răspunsuri:
| ElectricChapel explică:

Tocmai am ajuns acasa. am fost la concertul din cismigiu si am intrat intr-un petshop de pe victoriei. Mi-am luat un iepuras pitic cap de leu...cat credeti ca va creste?

| oOoOoOo a răspuns (pentru ElectricChapel):

Nu o sa creasca foarte mare o sa fie la fel de mare sau putin mai mare decat un purcel de guineea

| Sparckling a răspuns:

Eu am porcusor de Guineea si sincer asta îți recomand.De ce? Pentru ca un hamster trăiește c-am putin, o chinchilla pute ingrozitor (părerea mea) si are nevoie de mult prea mult spatiu pentru a fi fericita.Pe când un porcut este atat sociabil si îți poți lua unul cu pedigree(crescatoria pauline,inca, impala), la doar 1mil, trăiește aproximativ 7 ani(uneori mai mult), atuni când sunt fericit sar ca pop-cornul, sunt jucausi si personal ii iubesc love struck. Asta e sugestia meawinking.

| condemnedAntagonist a răspuns (pentru Sparckling):

Eu am avut 2 chinchila, una chiar ieri a murit pentru ca s-a lovit, traiesc 20 de ani, sunt CELE mai curate rozatoare, au un miros placut.Nu put deloc sa stii.

| LaChatte a răspuns:

Porcusor de guineea fiindca am vazut la prietena ca il are de vreo 3-4 ani si nu moare.
cumpara!

| Sliix a răspuns:

Heei :*
Hamster ai mai avut. Ia-ti altceva. :-?
Eu zic chinchilla :o3 E suuuper. :x
http://www.itsnature.org/......n_sofa.jpg
Uite ce dragut e. :o3 Oricum, e alegerea ta :D