| Overom a întrebat:

Ar fi ok daca unui Cane Corso de 6 luni i-as taia urechile thinking si daca nu dc este nevoie pana la o anumite varsta care sunt dezavantajele depasind varsta normala.

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu vezi ca te ia la misto aici, du-te la un veterinar si iti va spune cand, cum si de ce

| Overom explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Daca atat ii duce capul ala sec oh go on eu am crezut ca asta e un site serios unde pui o intrebare si ti se raspunde cu seriozitate.dar sunt atatia incompetenti ia pe toata lumea la misto niste copii, daca te vede fata in fata nu stie pe unde sa rupa gardurile si pe unde sa o ia de frica oh go on

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Overom):

E bine ca ti-ai dat seama, sa stii ca unii pun o intrebare idioata si-si dau unii altora funda pentru un raspuns pe masura intrebarii

| Overom explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Oricum mrs de sfat...iar TPU e un site de.....pentru ca gazduieste toti orfanii happy

| Mădălllinna a răspuns:

Spre exemplu, unii taie urechile la 2 luni jumatate, altii pe la 4 luni, invocand faptul ca cu cat mai tarziu cu atat mai bine, putand aprecia mai corect cat sa tai din ureche, ca proportionalitate cu capul.
Unii taie coada la 3-4 zile (majoritatea), altii taie o data cu urechile.

| Overom explică (pentru Mădălllinna):

Deci cu cat e mai invarsta cainele cu atat e mai bine sa inteleg, ca eu coada i-am taiat-o de cand era mic o are taiata aproape de tot si acum ma gandesc si la urechi sa le cupeze un veterinar in forma de triunghi sa le poata ridica si pentru un aspect mai frumos.

| Metin2xTime a răspuns:

laughing serios se taie urechile? bai tu faci misto de noi?laughing drk stie eu zic sa nu ile tai funda?laughing

| Overom explică (pentru Metin2xTime):

Du-te ma si culcate mai bine iti vedeai de treaba ta sobsedatule de metin ...habar nu ai despre ce vb eu aici copilas oh go on