| anonim130705 a întrebat:

Are ceva dacă după ce spăl câinele ii dau cu puțin ulei de argan gen normal pentru oameni pățește blana lui ceva?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este de ajuns sa cumperi sampon si balsam special pentru caini. Uleiul de argan il folosesti pe parul tau, nu pe al cainelui.
Daca vrei sa fi sigur, consulta un medic veterinar.
Unii dintre caini pot fi alergici la anumite uleiuri!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blana nu, dar el, da. Ai observat că pe urmă el se linge?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu i da cu ulei deoarece el se linge pe blana si poate fi toxic

| Sophieka a răspuns:

Il speli cu sampon si balsam de animale nu folosesti produse cosmetice de oameni sau alte terapii naturiste pe el.

El isi linge apoi blana, stii?