| allealexa1232 a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor! In luna august vreau sa plec din tara si am o pisicuta.Problema este ca as vrea sa o iau cu mine dar nu stiu daca ii trebuie pasaport sau nu! Imi este frica sa o scot din tara pentru ca nu asa vrea sa mi-o ia la vama! Ma puteti ajuta? Raspuns urgent! Du funda!

Răspuns Câştigător
| coriinawtf a răspuns:

O sa trebuiasca sai faci pasaport altfel no sa poti trece si iti mai trebuie o hartie de la veterinar unde sa demonstreze ca are facute toate vaccinele necesare!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are nevoie de pasaport sau o lasi la o ruda sa o ingrijeasca.

| alexpr2000 a răspuns:

Nu-ti trebuie cu ia mergi intr-o cusca desigur ca altfel ai cccr!

| alexz44 a răspuns:

Da trebuie pasaport si trebuie sa ii cumperi si bilet

| Pointus a răspuns:

Da, iti trebuie pasaport... Pasaportul il faci la veterinar! Carnet de sanatate ai?

| allealexa1232 explică:

Dar daca am carnet de sanatate trebuie neaparat sa am si pasaport?

| allealexa1232 explică:

Dar daca am carnet de sanatate pot sa o scot?(fara pasaport)