| sfo a întrebat:

As dori sa stiu daca se mai poate dresa un husky siberian la varsta de 11 luni care a fost crescut la tara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate, dar el se va dresa mai greu decat ceilalti pentru ca e acum mare si a fost la tara, cam in poate cateva luni sau mai putin deatat cum spune hashe de mai jos cu multa rabdare si pricepere, dar depinde si cine Il va dresa, daca vei incerca tu sau unul din membri familiei amintesteti mereu sai dai ca recompensa sa manance ceva numai asa va face mereu ce spui tu crezand ca ii vei da ceva bunhappy.

11 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Mersi pentru ca miai ales raspunu-l castigatorhappyAi reusit sa dresezi catelul?happy

| hashe86 a răspuns:

Se poate, cu multa rabdare si multa pricepere; sau cel imi bine la un specialist in dresaj. predresajul si dresajul de baza ar fi trebuit inceput demult, inca mai poate recupera, destul de greu oricum. husky e recunoscut ca o rasa care se dreseaza foarte greu chiar si de la varste fragede.
multa bafta cu el!

| florar a răspuns:

Cainele se poate dresa la orice varsta
tu de fapt vrei sa il inveti caine de oras
rabdare, mita, plimbare

| sfo explică:

happy pot spune ca l-am invatat cu as unui specialist in dresajsmugcateva comenzi scurte dar precise (aici, shezi, culcat, asteapta, nu-i voie...)dar cu f multa rabdare, atentie si clar, cu recompense adecvate..., a... si joaca cu mingea sau cu alta jucarie aruncata si readusa, am reusit sa o pun in practicalaughing...deci,nu ma asteptam sa fie atat de receptiv la comenzi, pentru ca are apr 1 an si cica rasa husky e greu de dresat mai ales in cazul de fata... oricum procesul de dresaj e in curs de desfasurare si sper sa decurga cat mai ok... whew! va multumesc pentru sfaturile date peace sign

| domidoc a răspuns:

E greu, ca deja are apucaturi specifice.Scuipa pe jos, sparge seminte, latra tare si asculta manele la maximum. Urineaza la pom si are accent specific zonei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auziti. spuneti'mi si mie mai multe despre husky, ca imi imi iau peste o luna si as vrea sa stiu mai multe.mersihappy

Răspuns utilizator avertizat
| dresaj a răspuns:

Byby in primul rand nu mai da sfaturi pentru ca nu esti dresor atestat.
S. o. f. se poate dresa, dar trebuie foarte multa atentie, rabdare si in primul si in primul rand cu recompensa hrana. Da-i recompensa ceva ce nu manca in fiecare zi de ex.cremvusti.In orice caz ai gresit aici pentru ca predresajul unui husky incepe undeva pe la3 luni iar cel de baza undeva pe la 5 luni, se drseaza foarte greu aceasta rasa, pentru ca este foarte incapatanata, mi-au trecut vreo 20 de exemplare care ma de care mai frumoase,. In orice caz pentru mai multe detalii baga-ti id de mesenger pentru sfaturi desprea, ingrijire, toaletaj si dresaj.Ghiduri complete de dresaj.
Predresaj, baza, companie, paza si aparare.