| Anișca13 a întrebat:

Aș vrea să îmi iau un Bichon Mini și să-l țin la bloc... Problema e că trebuie sa-l transport Pitesti-București și vice-versa în Weekend/ vacanta.( sunt studenta )
Oare sa aiba vreo problema? Câinele sa suporte o oră și jumătate să-l duc de colo-colo cu maxi/ tren?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

E am o cateluse care adora sa fie plimbata cu masina totusi cand am dus-o un drum mai lung adica de o ora jumate s-a simtit putin rau.Fiecare caine este diferit, trebuie invatat de mic in masina dar nu ai de unde stii daca va suporta sau nu transportul pe distante lungi, este un risc pe care daca iti iei caine trebuie sa ti-l asumi

| GabyT10 a răspuns:

Nu va avea nici o problema atata timp cat il transporti intr-o cusca.Nu este ok sa-i schimbi teritoriul asa des, dar daca nu ai de ales, asta este.Mutarea dintr-un loc in altul il poate afecta emotional (depinde de la catel la catel), dar sunt catei care nu au nici o problema atata timp cat este langa stapan. Exista posibilitatea ca la inceput sa ai ceva probleme cu el, dar cu timpul se va obisnui.Incearca atunci cand il muti dintr-o casa in alta, sa-i iei cosulet (lucrurile lui de care este atasat), asa acomodarea la noua locuinta va fi mai usoara. Sper sa te ajute raspunsul meu.Multa bafta happy.

| Vladut123456 a răspuns:

Eu am un bichon maltez ce face foarte urat in masina, dar o fi doar al meu, mai am o cunostinta tot cu un bichon maltez si nu are probleme.