| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi mai iau unul sau doua animale de companie si am de ales intre: o broasca testoasa de uscat,papagal micul alexander,iepuras pitic, pisica persana si bichon maltez. Voi ce ati alege?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ellai a răspuns:

De broasca testoasa o sa te plictisesti repede si o sa iti doresti sa nnu o fi luat, papagalul o sa faca galagie, nu o sa te lase sa dormi si o sa iti vina sa il sugrumi tongue.eu as opta pentru bichon.sunt mici si draguti, te poti juca cu ei, sunt energici, ii poti plimba(spre deosebire de iepuras sau pisica).si se pot intretine foarte bine chiar daca stai la bloc.

| pwp a răspuns:

Bichon-ul love struck Eu ador cainii, sunt cei mai dragalasi love struck

| DianaIsHere123 a răspuns:

Bichon maltez! am si eu unul si este foarte ascultator.

| Sup3rN0va a răspuns:

Pisica recomand din tot respectu.
E cel mai usor si e nepretentioasa.
Testoasa e cam dificil dar ai putea avea grija daca respecti asta:Un acvariu spatios cam de 6 ori mai mare ca ea, plante si nisip sau pietricele si un loc cu apa.
La papagal e usor sa-l ti in cusca si dar gandeste-te la el ca vrea si el libertate asa ca daca nu te lasa sau nu poti sa-i dai drumu renunta!
Iepurele pitic e mai dificil ca te ingrijesti la fel ca cainele:un adapost unde doarme, mancare si restul se plimba precum cainele.

| Patrisia14 a răspuns:

Bichon Maltez sunt foarte jucausii.love struck si curati nu se murdaresc foarte repede. si. o pisica persana love struck sunt assa frumoase. sugestia mea bine. poate ai altle gusturi

| paty222 a răspuns:

Eu asa lege un papagal micul alex(am si eu unul de 9 luni verde foarte frumos, nu-i lua pe ceilalti in serios ca nu stiu ce temperament are aceasta rasa de papagal, sunt foarte isteti, canta doar cand nu ii bagi in seama sau nu au de mancare sau apa, eu l-am dresat pe al meu si face o gramada de trucuri :) aici niste vide-ori:
http://www.youtube.com/watch?v=HrIKceSMKYc
http://www.youtube.com/watch?v=aQoqHsQgKWw&feature=relmfu )
Si un iepuras ptik caci sunt super draguti si seamana pic cu hamsterii(am si hamster)
Si o broscuta :)
Cu cainele si cu pisica e mai greu cac cureti supa ei mult, isi fac treburile in casa daca stai la bloc etc.

| Sup3rN0va a răspuns (pentru paty222):

Dragutz si eu am avut perus unu e cat jumate din el.
Si al meu era dresat s-a dus chiar si afara si era foarte atasat de mine.
Daca il lasi liber se ataseaza mult mai bine de tine.
Sa-ti traiasca!