| Angel977 a întrebat:

As vrea sa invat sa sculptez in lemn dar nu sunt deloc bun la desen.E neaparat sa stiu sa desenez pentru a putea invata sa sculptez?

Răspuns Câştigător
| catalingradofficial a răspuns:

Mai intai incearca cu modele mai simple. Ai putea ajunge la nivelul acesta cu foarte multa munca si cu ajutorul unui maestru scultor, care sa iti arate tehnici si sa te invete. Daca cauti gasesti! Succes!

2 răspunsuri:
| catalingradofficial a răspuns:

Nu este neaparat sa stii desen pentru a putea sculpta. Ai nevoie de sabloane, scule bune, imaginatie si putina vointa! Sabloanele te ajuta sa sculptezi. Cu ajutorul lor poti invata cum sa faci asta! Succes!

| Angel977 explică (pentru catalingradofficial):

Am vazut ca cei care sculpteaza statui deseneaza inainte pe ea pentru a sti unde sa sculpteze de asta am intrebat daca e nevoie de talent la desen.Cum as putea invata sa fac ceva de genul asta? https://www.youtube.com/watch?v=0vEejYVkoCM

| catalingradofficial a răspuns (pentru Angel977):

Mai intai incearca cu modele mai simple. Ai putea ajunge la nivelul acesta cu foarte multa munca si cu ajutorul unui maestru scultor, care sa iti arate tehnici si sa te invete. Daca cauti gasesti! Succes!