| angel_5676 a întrebat:

As vrea sa'mi cumpar un catelus.nu stiu ce rasa sa aleg. Voi ce ati prefera yorshire terrier sau bichon maltez?

28 răspunsuri:
| ChocolateDroid a răspuns:

Yorkshiree terrier love struck sunt adorabili :X:X:X:X

| MisterKat a răspuns:

Cumpara-ti un bichon, un westie sau un terier sau un caniche pitic happy
Eu am un caniche pitic negru, are vreo 7 ani jumate si arata ca un pui laughing

O seara buna!

| Irina a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=lSS21mhLv1M

Uita-te la filmuletul asta si clar vei vrea un yorkie:)

| BabyPink a răspuns:

Amândoi sunt frumoşi love struck
Dar aş alege un bichon maltez love struck

| ralucaralu a răspuns:

Bichon maltez sau vulpino italiano.caini de talie mica foarte foarte dragut.Succes

| laracroft a răspuns:

Sora mea are un terrier si pot sa iti spun ca este adorabil! Este cam mofturos dar daca iti poti acorda timpul lui este perfect, deoarece este in cautarea atentiei in continuu.Se ataseaza foarte usor de orice persoana(Terry(catelul)are obiceiul sa fie bucuros la venirea unei persoane noi, si se acomodeaza foarte usor; insa nu ii place sa fie "maltratat" de copiii mici)

| Victoria a răspuns:

Bichon maltaise. Eu am avut, dar mi-a fost luat sad

| AndreeA_4571 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te documentezi despre ambele rase. ce mananca fiecare, in ce spatii traiesc(la curte sau in apartament), ce le place etc.
Dupa aceea vei fi pregatit/a sa iti alegi rasa potrivita.
Amandoua rasele sunt sweety!love struck

| MihaLoveYou a răspuns:

Amandoi sunt foarte draguti. Poate ti iei pe amandoi laughing.

| iri a răspuns:

Bischonul maltez mi se pare mai dragut, dar ai grija ca cu cat este un caine mai mic cu atat este mai sensibil!

| Maria_3931 a răspuns:

Eu am doi bichoni maltezi si sunt superbi...eu te+as sfatuii pe maltez

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Ia-ti un bichon maltez eu am unul havanese dar in general bichoni sunt amuzanti si jucausi

acum tu hotaresti ia-ti ce iti place cel mai mult

| Aurelia a răspuns:

După mine i-aţi un bichon maltez. Deşi nu am avut niciun câine vreodată, din poze îmi place mai mult această rasă. Dar depinde şi de gusturile fiecăruia, poate ţi-ar plăcea mai mult yorshire terrier.
Alege care îţi place mai mult ţie!

| rey a răspuns:

Dacă tot eşti român alege un câine naţional, nu de fiţe,
Site făcut de un prieten
http://www.carpatin.net/
Ai şansă să îl scoţi ieftin şi cu Pedigree.

| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Bichonul maltez e adorabil.love struck

| deeajustinx a răspuns:

Pai mie imi plac mai mult yorkshire terrierii.chir vreau sa imi cumpar unul. e adorabillove struck toata lumea are caini albi! m-am saturat deja de blanosii aia de bichoni...sunt draguti dar nu stiu ce are toata lumea cu cainii albi.mai loativa si alti caini! Am avut bichon si sa facut maree si era rasa pura,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon! big grin sunt mult mai jucausi :X:X am si eu unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu vreau sa-mi cumpar un yorkshier terrier. iti recomand ca este mai bun yorkshierul pentru. ca nu naparleste si este un caine mai loial, mai jucaus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce zici de ciobanesc mioritic eu am unul il poti dresa te apara nu iti mai fura din casa hoti(in caz ca s-a mai intamplat sau se va intampla)il poti dresa singura eu una singura l-am dresat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de:mioritic, labrador, golden retviere, parson rusell terrier, ciobanesc german, bichon frise, maltez sau havanez, dalmatian rotwaler, akita inu, samoyede.sunt recomandati.

| 4LeafCloves a răspuns:

Mie mi-ar placea un yorshire terrier parca e mai dragut... dar acum mai tine si de cum trebuie ingrijit si hranit si mai multe...

| bobo404 a răspuns:

Eu tias recomanda un caniche pitic.eu am unul de 6 luni si e foarte usor de intretinut si de dresat

| wiNNzor a răspuns:

Eu as prefera bichon maltez

| mihaangell a răspuns:

Eu as prefera un terrier!winking

| gaza a răspuns:

Crde-ma ca bichon maltez:X:X:

| getytosa a răspuns:

Eu ti-as spune sa alegi bichon

| 90 a răspuns:

As alege un ciobanesc mioritic