| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un animal de companie dar nu stiu ce sa aleg dintre pisic si caine. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| andreienciu a răspuns:

Daca stai la bloc iti poti lua o pisic
Dar poti si caine mic /mare (bichon, pudel, chihuahua, bulldog englez/francez, Marele Danez, dar iti poti lua si rase de paza gen boxer pitbull, sau labrador)

Iar daca stai la casa ar fi mai recomandat un caine de paza boxer, ciobanesc german, rottweiler etc)
Sau le iei am2

Iar faza cu neparlirea
Si pisicile neparlesc
La fel ca cainii

La pisici le cade mult par prin august

8 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

Cainele.e mai devotat, mai energic mai prietenos, mai iubitor.

| viotedy a răspuns:

Caine,e mai destept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caine

| GeorgyGirl a răspuns:

Un catelus sunt mult mai frumosi pisicile sunt rele mie nu imi plac pisicile.

| marian5693 a răspuns:

Mai bine iti iei un caine, e langa tine tot timpul, poti iesi afara cu el, e mai prietenos, loial, e jucaus, inteligent. Pisica vine la tine doar cand ii e foame.

| lichtfusz a răspuns:

Eu as spune sa iti iei cane deoarece cainele este cel mai bun prieten al omului asa ca sigur te vei intelege bine cu el!

| Pal007 a răspuns:

Daca stai la casa ia-ti un caine (dar nu bison sau ceva rasa mica) ca pe langa faptul ca ee de paza dar il poti dresa te poti juca cu el iar daca stai la bloc mai bine e o pisica deoarece cainele lasa par sau poti lua si un caine de rasa mica.

| MarianMatache a răspuns:

Eu iti recomand un pui din rasa westie ( west highland white terrier ). Este o rasa activa si foarte inteligenta Aici poti citi despre standardul rasei westie : http://canisawestie.weebly.com/standard-westie.html