| Alexx0201 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cine ar castiga la bataie dintre un cane corso si un pitbull/rottweiler/amstaff de curiozitate

6 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Alex un cane corso nu prea are sanse impotriva unui pitbull sau amstaff dar in fata unui rotwailer da.In primul rand pitbulul este o rasa creata pentru lupte muscatura lui e foarte masiva iar maxilarul ramane inclestat iar labele din spat sunt cu o musculatura mare pentru a sari direct in gat.Amstafful este tot ca un pitbul dif dintre ei este ca amstaful nu este asa agresiv ca pitbulul.
Sper ca ti-am fost de ajutor
Sall! Bafta!

| JockerStoica a răspuns:

Se vede ca nu cunoasteti situatia. daca unul din ei are antrenament de lupta e clar ca acela va castiga. Iar din punct de vedere normal cane corso vs pitbull e clar ca va castiga pitbullul pentru ca un pitbull a fost creat in special pentru bataie, musculatura picioarelor din spate este dezvoltata pentru a propulsa cu putere la gatul victime iar labele din fata scurte si aproape lipite creeaza o briza si prada nu-i mai poate scapa din labe. rottweiler vs pitbull e clar ca tot pitbull-ul castiga. cane corso vs rottweiler e clar ca rottweiler iar amstafful bate orice caine de orice rasa in afara de pitbull. Amstafful a fost un caine nascut pentru a fi folosit la luptele de caini acest curaj il face sa atace fara frica chiar daca nu este provocat atat oameni cat si animale asa ca cine are amstaff este bine sa-l plimbe cu bodnita pentru a evita orice neplacere Bafta sper ca te-am lamurit!

| LittleReasonToSmile a răspuns:

O sa se sfarseasca cu remiza rolling on the floor

| PoohZeta a răspuns:

Pitbull-ul si rottweiler si din ei logic ca rottweiler-ul

| Alexx0201 explică:

M-am referit daca un cane corso bate un pitbull rottweiler sau amstaff

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns (pentru Alexx0201):

Un cane corso normal e dublu decat un pitbul sau rottweiler.