| Maria_Ana_1999_EJDg a întrebat:

Aș vrea și eu un animal de companie. Dar problema este că nu știu ce rasă să aleg. Îmi puteți spune care e cea mai bună rasă? Vă rooooggg!

5 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

PUG is the best! ( PUG e rasa de caine)

| readytofly a răspuns:

Daca vrei un caine mic si energic iti recomand Scottish Terrier. Daca vrei ceva mediu si mai calm, Golden Retriever. Daca vrei mare: Mioritic sau Saint-Bernard. Nu iti recomand caini de lupta gen: Pit bull sau Rottweiler

| AntoniaRules a răspuns:

Border Collie.E cea mai desteapta rasa de caine.Bafta!

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Daca vrei ceva energic:rotwailer,fox terier,affenpinscher,airedale terrier,border collie,boxer,bull terrier,chihuahua,ciobanesc australian...
daca vrei ceva calm,afectuos:barbet,beagle,toate felurile de bichion,brac,bulldog,pechinez,ciobanesc australian...
daca vrei ceva de paza:rotwiler,akita,amstaff, bullmastiff, ciobanesc belgian, doberman, ciobanesc german

mai sunt si altele dar mai poti cauta, scrii rase de caini...te descurci. sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat