| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am gasit un pisoias pe marginea strazii si mi-a fost mila de el asa ca l-am luat acasa. Problema e ca nu pot sa il pastrez deoarece am deja un porcusor de guinea si imi e frica sa nu-l manance cand se face mai mare. Voi ce ziceti? Pot sa-l pastrez sau nu daca am si porcusor de guinea? sad

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Sigur ca poti! Eu am avut caine cu pisica si nu`ti zic ce joaca faceau si cum se fugareau si se distrau! happy
Dar incepe socializarea lor ACUM, nu cand creste pisica mare. Daca se invata cu porcusorul, de acum, de cand e mica, niciodata nu se va repezi la el.

8 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Sigur ca poti happy
cum sa nu
daca tii porcusorul intr-o cusca nu e nimic doar nu poate ajunge la el

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Da. Pisicile daca sunt crescute de mici cu diferite animale nu devin prea violente dar, pentru protectia micutului, tine-l inchis. Deasemenea nu le da acceiasi mancare.succes

| inginer a răspuns:

Si eu am adus acasa o pisica pe vremea cand aveam porcusor. Era mai mica si se temea de el. Cand a crescut, a ramas cu firca.

| kr.mdy a răspuns:

Poti sa cresti pisicul vreo 3 luni si apoi sa l dai afara daca te induri de el.

| FuunkiiieDoll a răspuns:

Pai daca pisoiul este un pui.adica micut. poti sa il pastrezi deoarece pisoiasului o sa ii dai de mancare ceea ce manaci sh tu sau mancare speciala.sh in plus daca se invata de mic cu porcusorul.nu o sa il manance.ba mai mult o sa fie prietenii. dar important e sa ii arati porcusorul.sa incerci sa ii pui pe amandoi apropiati.ca sa se obisnuiasca
poti sa ii pastrezi pe amandoi linistita.sa iti traiasca love struck

| ydaa a răspuns:

Pai daca nu lasi liber porcusorul cand e pisica prin preajma e bine si deoarece e mica invatal sa asculte si sa nu se urcee p obiecte sau sa manance diverse lucruri ex pasari. decii ai gijaa poti! ca si eu am papagal si 2 pisiki si nu mi la mancat

| Delya_6437 a răspuns:

Daca tii porcusorul de guineea in cusca undeva pe o etajera sus normal ca poti

| jonghyun a răspuns:

Nu il pastra deoarece nu sti ce se intampla daca nu esti tu acasa/... iintreaba pe cineva de la scoala sau de prin cartier/...