| ancadenisa19 a întrebat:

Astazi, mama a gasit intr-o autogara un pitigoi codat si l-a adus acasa. Eu mai am un perus(fetita) si am pus pitigoiul cu ea in cusca si nu a avut nicio reactie. Am cautat informatii pe net despre pitigoi, dar nu m-am lamurit. Credeti ca ar trebui sa ii dau drumul? Mie mi-ar placea sa il tin, pentru ca asa, perusul meu va avea pe cineva care sa ii tina de urat, pentru ca eu nu prea am timp sa ii acord atentie, dar as vrea sa ii fie bine si pitigoiului, deci, ce ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Pitigoiul codat e o pasare foarte frumoasa!
Nu iti fa griji, abia la primavara va incepe sa curteze femele din specia sa.
E o idee buna sa il tii in colivie cu o alta specie, dar numai pana in primavara, caci va fi innebunit sa isi gaseasca sufletul pereche laughing
Din cate am gasit pe internet, nu pare a avea probleme daca e tinut in captivitate!

| ancadenisa19 explică (pentru Ana7807820):

Multumesc mult! Mai am o problema: nu a mancat nimic si sta cu capul in pene, de dimineata a fost vioi si a zburat prin camera, dar acum s-a molesit de tot. Ce pot sa ii dau sa manance?

| Ana7807820 a răspuns (pentru ancadenisa19):

Seminţe, asta mananca ei de obicei.

| ancadenisa19 explică (pentru Ana7807820):

Multumesc mult pentru raspuns, dar a murit ieri dupa ce ti am scris al 2 lea mesaj...