| anonim_4396 a întrebat:

Ati citi o carte cu acest inceput? " 1.Chimie
Orice poveste de dragoste are un început. Atunci când totul pare perfect, sau când pur si simplu nu-ţi dai seama ce e dragostea. Eşti doar un începător, care se îndreaptă cu paşi repezi către necunoscut, către viitor, auzind din vorbe îndepărtate că iubirea e frumoasă. Si totuşi, auzind asta de la nişte necunoscuţi care n-au iubit niciodată.
Viaţa mea se împarte în două: înainte de el, si după el. Dar şti ce e cel mai rău? Că înainte de el, nu-mi mai amintesc nimic. De când el a apărut in viaţa mea, simt că trăiesc, că respir. Respirăm acelaşi aer, dar la ce bun, dacă nu ne iubim? Nu ne iubim. De ce? Nu ştiu, nu ştim. Nimeni nu ştie. Si dacă vreodată se va găsi vreun deştept care crede că stie, să-mi spună si mie. Oricum, eu tind să cred că din orgoliu. Cât înseamnă o vorbă bună, un compliment? De ce nu oferim complimente? Dar ne place să primim, nu? şi asta cred ca o facem, sau mai bine zis nu o facem, tot din orgoliu. Poate asa e si cu iubirea asta.
De felul meu sunt foarte orgolioasă, nici nu stiu de ce. Nu eu vreau să fiu aşa. Poate doar eu am o poveste de dragoste frumoasa, sau poate nici nu o am. Cine ştie?
Te iubesc. Nu pentru că iubirea e gratis, ci pentru că aşa imi spune inima. Când mă atingi, trec dincolo, trec în starea din care nimeni înafara de tine nu mă mai scoate; acolo unde suntem doar eu şi cu tine. A da. şi marea. Acolo, unde soarele răsare cand vii tu, tastând in mii de bileţele ' te iubesc', căut ând răspunsuri pentru fiecare intrebare, socotind de ce poţi iubi. adunând iubirea cu răbdarea, scazând ura.si.a da, mai sunt şi indragostita!
Pescaruşii zboară deasupra capetelor noastre, formând cercuri şi inimioara în aer, eliberând sentimente, dându-le frâu liber, să plece, să dispară, cautând un alfabet al nostru, care să fie şi al lor, cautând lumea noastră, încercând să intre în ea. Esuând. Încercând din nou, dându-se bătuti, fără dorinţa de răzbunare, fiind într-o permanenta stare de confuzie, iar tu, cu buzele ude şi moi, care-mi ating uşor vârful urechilor, imi repeţi în şoaptă 'te iubesc', apoi intrăm în mare si ne înecăm în ea, ne lăsăm dusi de val, pâna când cineva ne va aduce înapoi la mal.
1 new message. Show.20:24. Era el. "Te iubesc!"-Reply- "şi eu!" * Send message to Victor.
Am adormit. Când m-am trezit, el era acolo, aşteptând ca eu să deschid ochii." Funda! De ce da, de ce nu? Titlul: Unele povesti de dragoste nu mor niciodata.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Pare interesanta, insa iti recomand ajutorul unei persoane care sa-ti editeze lucrarea. Sunt greseli de sintaxa, si probabil si altele si e pacat sa lasi o creatie frumoasa sa schioapete in loc sa zboare.
Succeswinking

4 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Si eu cautam cartea ca disperata pe net fara sa-mi dau seama ca autorul esti chiar... TU! =p~ e genial inceputul :X.

| alyna a răspuns:

Buna!
mie mi-a placut inceputul sincer as citi-o
multa bafta in scrierea ei in continuare!

| RbD a răspuns:

Goodhappy

| Co5m1n a răspuns:

WOW. As citi o asemenea carte si as rasciti'o pana nu mai vad. Foarte frumos scrisa. BRAVO! Astept restul:X