| Aleeeee_7705 a întrebat:

Aveti animale de casa? Daca da ce animale si cum le-ati numit?

17 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Eu am un beagle femela si o cheama Bella

| Tourniquet a răspuns:

Am avut 2 pisicute, masculi. Primul era alb cu negru si il chema Bițu, iar al doilea era gri inchis cu gri deschis si il chema la fel. Am mai avut 2 broaste testoase Oachi si Bibi si voi avea in iulie o catelusa pechinez pe nume Lissa.

| whatevernvm a răspuns:

Am un pisoi de care sunt foarte atasata. Am avut mai multi, cu nume ciudate, dar din nefericire au murit. Am suferit enorm. Cel care il am acum il cheama Botic, fratele lui care a murit il chema Pupic Hitler, pe mama lor o cheama Isapelle si pe matusa lor, cea mai prietenoasa pisica care a murit acum cateva zile o chema Chizdoll...

Pentru mine pisicile sunt foarte importante mai ales cand se ataseaza de mine. Chizdoll cand era mica se baga la mine in san, dadea cu labuta la decolteu si adormea acolo.Acum Botic cand stau la calculator, chiar si acum sta in fata mea, langa tastatura pe o pernuta pe care eu i-am pus-o, lipit de mana mea si toarce. Dace plec incepe sa planga.

Te sfatuiesc sa tii o pisica! Este minunathappy

| IIII a răspuns:

Am doua testoase pe care le cheama Molly si Topi, cam 20 de pesti(nu sunt nebuna dar au facut pui laughing ) ei nu au nume...Si un catelus pe care il cheama Snoopy :p

| LoveSelena a răspuns:

Eu am o catelusa, bichon si l-am numit Dona.O prietena are 2 papagali. Unul e galben si unul alb ii cheama Albus si Galbenus.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Am 2 catei masculi
- un terrier de aproximativ 2 ani
- si un caine pechinez de vreo 5/6 ani este adoptat nu are rasa dar tot il iubesc love struck

Mai am 2 pisicute tot masculi
- cel mai mare de o luna se numeste Mikki si este gen grii
- cel mai mic de 3 saptamani aproximativ este Teddy si este roscat

9 iepurasi belgieni dar numai unul are nume si anume Rilla si este mascul

Am si niste pestisori dar nu pot sai deosebeschee hee
Decii nau nume

2 bobocei de ratusca
- o fata pe nume Lory
- un baiat pe bune Costelhee hee

Si un perus mascul pe nume Rocky de un an

Cam atat.
Aproape toti sunt baieti pentru. ca tatal mew nu accepta fetele la caini si pisici pentru. ca nasc chatterbox

| Alice1122 a răspuns:

Eu am o pereche de peruci(pe fata o cheama coco si pe baiat kiki)

| xxdd a răspuns:

Am un hamster pe care il cheama Kid.

| Plague a răspuns:

Un caine, Pit (de la pata, e alb cu pete negre; sau negru cu pete albe, nu imi dau seama laughing ); am mai avut 2 pisici: Selena, care a facu un pui, pe Tigrisor; si urmatoarea pisica care o voi avea va fi numita Rieux happy.

| Roxxu13 a răspuns:

Eu am mai multe animale de fapt, unele sunt de domeniul trecutului. Am avut si o catelusa pe care o chema Fifi, un iepuras pe care am numit-o Musi si un pui de iepuras MiniMusi si inca un pui de iepuras pe care am numit-o Peach [Piersicuta; Pici] am avut si o pisica pe care am numit-o Bonnie.; x

| helloia a răspuns:

Da,o catelusa Bichon Maltese, o cheama Ammy, are 2 luni si 2 saptamani...U ai?

| Edd_4925 a răspuns:

Un cane corso- il cheama Schultz

| SueElla a răspuns:

Am doua cateluse si patru pisicibig grinUna dintre cateluse e corcitura de lup cu husky si o cheama Fifi,iar pe cealalta,care e lup,o cheama Heidi (Heidi e puiul lui Fifi).happyPe pisica o cheama Cleo.Ea a fatat trei pisici,un mascul(Tomitza)si doua femele(Mini,pentru ca e cea mai mica si Cyndy,de la Cinderella adica CENUSAreasa,pentru ca are mai mult negrulaughing).Am mai avut o pisica, care era sora lui Cleo.O chema Blacky de la black=negru pentru ca era neagrahappy. Mentionez ca stau la casa, altfel nu as putea tine atatea animalelaughing P.S.Scuze ca am scris atatbig grin

| CrazYKid0 a răspuns:

Am o catea jumate corcitura jumate ciobanesc si am numit-o Nuca deoarece are blana de culoare maro happy Plus ca e cea mai buna prietena a meawinking

| misterios a răspuns:

Pai eu am papagal vorbitor vorbeste i-am dat numele Gruppy

| paco_8719 a răspuns:

Eu am 2 tigri pe care ii cheam ying si yang, si un caine(labrador) se numeste jar...big grin

| bikerfreak a răspuns:

Bunica mea are un catel, numele lui e Adonis happy
Eu am doua catele Westie, una e Sarah si cealalta e Sissy.
Am si niste pestisori, de asemenea, dar nu au nume. Am sa le dau mai tarziu. big grin