| madymeow a întrebat:

Aveti idei pentru un cadouri din handmade?

Răspuns Câştigător
| WitchMya a răspuns:

Poti incerca: bratari(diferite modele), Lantizoare, cercei, ratari de picior, cutii dinj origami, diferite jucarii din origami, poti invcerca origami japonez sau origami indian (cel indian este mai usor, dar iti trebuie foi speciale, lucruri ce ne inconjoara, tablouri amuzante, vaze decorate, rame foto, marionete, jucarii din textile, jucarii din materiale reciclabile, forme din plastilina sau poti combina mai multe pe aceeasi plansa, de exemplu un tablou cu plastilina, culori acrilice/pe baza de ulei, margele, fasii de hartie, perne decorate manual, tesaturi, haine, flori din margele, animale din margele, copaci din margele, pietre decorate cu tempera/culori acrilice/culori de geamuri, pictat pe sticla, decorat lumanari mari si simple coperte de carti personalizate, coperte de jurnal unice, huse de telefon personalizate, pe diferite culori, marimi, modele, cani de pictat... si multe altele.
Spor la realizat!

5 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Depinde cui vrei sa ii oferi cadoul.
~Daca este fata fa-i cercei, o bratara sau un lantisor din fimo sau "polymer clay" se gaseste in diferite culori si dupa ce ai terminat modelul se pune in aragaz la copt.
~Daca e baiat fa- i o scrisoare mica in care sa scrii un anumit mesaj, iar mesajul sa il pui intr-o sticluta din aceea mica cum se vind la mare cu nisip colorat si cateva scoici; se gasesc si in magazine, cu diferite lucruri inauntru, poti sa scoti ce e inauntru si sa pui mesajul tau.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| viotedy a răspuns:

Chestii origami-vaze, lebede, flori...

| corbeaioanagabriela a răspuns:

Bratari, cercei.

| madymeow explică:

Ceva mai special ce nu cred ca am facut inca?

| ClauClaudia12 a răspuns:

Cauta aici: http://ilovehandmade.ro/

Funda? :3