| karrinna a întrebat:

Aveti nimfe(papagalii)? Vreau sa stiu si eu cum se comporta si de cat timp ii aveti...

Răspuns Câştigător
| xxCupcakExx a răspuns:

Da, am o nimfa, o cheama kiki=)... o am de 7 ani si este galbena. ii place sa se joace cu mine si ii las usa deschisa la colivie ca sa poata iesi si se plimba prin camera mea, zboara, ii dau sa manance seminte din alea si ou fiert ras(galbenusul doar) si morcovi, mere rase. ii plac foarte mult.

1 răspuns:
| checkmybrain a răspuns:

Nu, dar are o prietena pe care o vizitez destul de des. Are nimfa aia de vreo 2-3 ani, nu sunt sigura. In primul rand este foarte frumoasa, prietenoasa, daca pot spune asa... face ca toti dracii cand vede o pisica, si pur si simplu se obisnuieste repede cu stapanul. Aa, si.nu prea le place sa stea mult timp in cusca. Cam atata stiu. oricum, e foarte ok.