| Gabriel_Razvan_1998_rbrz a întrebat:

Barosanilor, am voie sa detin un caine la o varsta mai mica adica sunt minor 16 ani pe numele meu? NU e un caine din rasa periculoasa e un caine obisnuit. Mama a zis ca daca imi iau caine eu o sa il inscriu si o sa am grija de el ca a zis ca ea nu se ocupa. Si de asta zic ca vreau sa ii fac acte si poate mama nu vrea sa vina la veterinar cu mine :0

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu n-am auzit niciodata ca n-ai voie sa ai caine daca esti minor

| alina2k18 a răspuns:

E ok daca ai 16 ani.

| Felys a răspuns:

Da ce e permis de conducere sa nu ai voie pana la majorat, poti sa cresti cati cani vrei, chiar nu vad nici un fel de problema, dar stii ca un caine este o responsabilitate pe multi ani si daca stai la bloc va trebui sa il scoti afara de cel putin 3 ori pe zi sau chiar mai des indiferent daca ploua, ninge, e furtuna, asa ca gandeste-te bine inainte sa te inhami la o astfel de obligatie, cainele e si ceva extrem de placut dar si ceva chinuitor uneori

| Gabriel_Razvan_1998_rbrz explică (pentru Felys):

M-ai am un caine in casa. Dar nu e pe numele tot eu il plimb si a zis mama ca asta e a meu daca il cumpar. Vreau 2 pentru reproductie.

| Felys a răspuns (pentru Gabriel_Razvan_1998_rbrz):

Daca deja i experienta cu unul si iti mai doresti unul nu vad absolut nici o problema, cumpara cainele fara griji ca nu iti interzice nimeni pe lumea asta sa detii un caine cu acte chiar daca nu esti major