| Suntsaracnuambani5 a întrebat:

BN ce trebuie sa știu înainte să am o pisică? La cate zile trebuie schimbată litiera? Ce mănâncă?(mamaia zice că "mănâncă de toate" inclusiv "pâine cu lapte" in fine apropo trebuie sa o duc la medic?

Răspuns Câştigător
| beetee a răspuns:

In primul rând trebuie dusa la medic pentru deparazitare, deoarece toate au paraziți care le afectează mult viața.Laptele nu e bun pentru pisoii mici, deoarece sunt mai predispuși la viermișori decât cei mari, însă ii poți da mâncare normala, ciorba, mâncare specială pentru pisici, dar nu oase, deoarece nu stiu încă sa roadă bine și pot ingiti așa fără sa mestece și le perforeaza stomacul.Am pățit cu o pisica de a mea.Nisipul din litiera se schimba doar când devine foarte murdar, pana atunci, trebuie sa i iei nevoile solide cu ceva, deoarece când își face nevoia, nisipul acela nu permite împrăștierea in toată tava și e ușor de luat și aruncat din ea.

| Suntsaracnuambani5 explică (pentru beetee):

Mulțumesc mult pentru răspuns și sfaturi zi buna in continuare numai bine

| beetee a răspuns (pentru Suntsaracnuambani5):

Cu drag si multă răbdare cu micuțul/micuta!