| StylesGirl a întrebat:

Buna! A cumparat cineva catei de pe pagina Dog Shop de pe Facebook? https://www.facebook.com/dogshop.eu/

Am vorbit cu ei pe 7 decembrie sa cumpar un catel si am dat si avansul a doua zi dar pana acum niciun semn, decat ca voi fi anuntata cu o zi inainte de livrare.

Stie cineva daca se tin de cuvant sau a mai intampinat cineva problema asta? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Cred ca ti-ai luat țeapa... Mai suna la ei sau da-le msj cv.

| petredanescu a răspuns:

Am cumparat eu un catel ciobanesc german de la ei.
Pana acum, de 30 de ani am avut permanent cate 2 catei in curte, deci stiu cate ceva despre ingrijirea cainilor.

Sunt niste tepari nenorociti, impreuna cu crescatorii lor.

Am platit comisionul de 360 lei, le-am indicat exact in poza care exemplar il vreau (mi-au trimis o oferta cu poze atasate, la care am convenit sa-mi furnizeze catelul la Timisoara cu un extra transport de 50 Euro). Dupa doua saptamani de asteptare si 5 telefoane, intr-un final ma suna transportatorul ca a doua zi i-mi aduce catelul, dar doar pana la Arad, daca vreau pana la Timisoara trebuie sa platesc 100 de lei in plus). Intr-un final merg pana la Arad ma intalnesc cu transportatorul/proprietarul, nu stiu ce era, catelul nu era cel din poza, dar simpatic foc, asa ca nu m-am cramponat de chestia asta. Ulterior surpriza, pretul era altul decat cel negociat (mai mare cu 15 Euro).
Deci ciupeli romanesti, 100 de lei la transport, 15 Euro din pret, de-ale casei...
Si bomba, dupa 4 zile catelul ajunge pe perfuzii, diagnosticat cu Coronaviroza si probabil si Parvoviroza, ambele teste au iesit pozitive, acum e in tratament, cu sanse mici de supravietuire.
Asta desi in carnetul de sanatate ( completat total intangibil) figureaza vaccin si deparazitare.
Cica garantia este de trei zile de la furnizare, cand Parvovirusul are perioada de incubatie de 7-14 zile.

Concluzie : fugiti tare de ei si nu va luati catei de la asa zis crescatori care nu au nici o treaba cu dragostea pentru animale, sunt niste rechini care nu au cea mai mica empatie pentru cateii pe care ii cresc, pentru ei este o marfa oarecare
Eu m-am muscat o data, a doua oara nu se va mai intampla.

| PopescuAndreiLaurentiu a răspuns:

Buna! A fost totul ok pana la urma? As dori sa iau si eu un catel, dar am nevoie de cateva confirmari. Mulțumesc! big grin

| StylesGirl explică (pentru PopescuAndreiLaurentiu):

Buna, răspund târziu dar nu, n-a fost.
pana la urma cei de la Dog shop au spus ca nu pot lua legătura cu proprietarul cățeilor, la fel cum nici mie nu-mi mai răspundea la telefon.
dar mi-am primit avansul înapoi măcar