| June20 a întrebat:

Acum o săptămâna am găsit intr-o pădure un pui de cățel abandonat. Mi-a fost mila de el și l-am luat, are in jur de 3 săptămâni, e mic, abia ii dau dinții și abia a învățat sa meargă. Problema e ca își face nevoile peste tot, iar părinții mei deja i-au in considerare sa-l dea cuiva deși eu nu vreau, dar nu prea am ce face pentru ca eu sunt in alt oraș cu munca și merg doar in weekenduri acasă. Știu ca e foarte mic, dar poate ma ajutați voi cu sfaturi ca sa nu mai facă peste tot. A doua problema e ca face treaba mică foarte, foarte des, e normal?

1 răspuns:
| Diagn a răspuns:

Când sunt mici urinează destul de des. Încearcă să-i pui o tăviță cu nisip și să îl pui în ea din când în când, sa vadă că acolo e nisip și poate să își facă treburile acolo.