| Perusijucausi a întrebat:

Buna, am 2 perusi, femeia si bărbat. În ultima vreme sunt foarte agitati, credeti ca poate fi in perioada de împerechere sau ca sunt de putin loc in casa (de cand i-am luat au stat afara si acum a venit frigul si i-am băgat în casa)? Fac ca si cum sunt turbati. Musca din plasticul de la cutiuța de mancare si trag de gratiile coliviei. Ajutati-ma va rog.

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Am avut și eu, tot așa erau, îți dai seama sânt închiși, clar că nu le place. Ulterior masculul a murit, iar femela mi-a scăpat afara ulterior