| shadybaby a întrebat:

Am 2 pisici, am o pisicuta birmaneza de aproape 6 luni si un motanel persan de 7 luni. Am impresia ca pisica intra in calduri, si nu as dori sa ma trezesc cu pisoi la varsta de 6 luni. Nu vreau sa o sterilizez fiindca vreau pisoi mai incolo. Am auzit de ceva injectie care sa intarzie perioada caldurii la femela. A mai incercat cineva asacv sau stiti altceva ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MyBrokenHeart a răspuns:

Ii ti separat in camere diferite timp de o saptamana daca merge e bine daca nu incearca sa ii ti departati! ori cum femela intra prima data in calduri la varsta de 5-6 luni... si aveti grija la harnire deoarece influentza momentul primelor calduri... daca o spearatzi de mascul si nu ii dati exagerat de mult mancare in aproximativ 7- 10 zile ii trece

1 răspuns:
| 111111111111111 a răspuns:

Sa ii tii separat macar o saptamana... metoda da roade!
am incercaat-o.dar sa nu intre in contact cu alti motani.altfel nu ai facut nimic