| Anamnezic a întrebat:

Am achizitionat un perus de 3 zile si este foarte agitat. Da mereu tarcoale gratiilor si usii coliviei ca si cum ar vrea sa evadeze. Ne-am imprietenit cat de cat pentru ca a inceput sa manance si sa se urce in palma mea, dar este in continuu agitat. Este normal acest comportament? Ce as putea sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

E ceva normal sa fie asa, e totul nou pentru el, cu timpul daca ii acorzi in continuare atentie si iubire o sa ii treaca.