| idkanonim53 a întrebat:

Buna, am cumparat recent un porcușor de guineea. Eu mai aveam 1 fetita de 1 an jumate ( a avut o surioara dar a murit din pacate recent) si i am cumparat alta. Problema e ca mi s-a spus ca este fetita si am observat ca se urca peste cea mare. Nu inteleg de ce, nu vreau sa ma trezesc cu puișori, ce credeti ca ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca sunt femele, e un comportament normal. Prin acest gest isi arata dominanta fata de cea mare. Daca se intampla foarte des, atunci ar trebui sa-ti faci posibile griji.

https://rodentsfact.com/female-guinea-pig-mounting-another-female/

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se joaca de aceea, ca-i imposibil ca 2 fete sa faca pui!

| RoCkKiD a răspuns:

Eu zic sa te uiti cu foarte multa grija pe net ca sa te asiguri ca noul porcusor chiar e feteita. Vestea buna e ca probabil o sa te lamuresti destul de usor. Veste proasta e ca daca e baiat, urmatoarea serie de porcusori e deja pe drum.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Poate doar se joaca cum fac si cateii.