| Scripcar a întrebat:

Buna,am cumparat un bishon maltez, are deja 3 luni si nu are nici un vaccin facut.Cum procedez? Cu care sa incep?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Patronu1 a răspuns:

Te duci la domnu doctor și ii spui sa te ajute cu primul vaccin deși eu ți-aș recomanda sa ii faci întâi o deparazitare interna pentru ca mai toți puii de cățel au viermi din cuib. Eu când l-am luat pe John, husky-ul meu avea deja viermi la 3 luni deși nici el nici părintii lui nu părăsise curtea niciodata, dar când mi-am luat un ciobanesc german, el era deja deparazitat. O sa ii facă un carnet de sănătate în care o sa ii noteze toate vaccinurile și unele deparazitări, iar prețul pentru tot ar trebui sa te ducă undeva la maxim 5 milioane, în total zic. E foarte important sa nu îl scoți din casa pana nu ii termini vaccinurile, mai ales acum ca parvoviroza e în floare pe vremea asta, și încă un lucru foarte important, sa nu ii pierzi carnetul de sănătate pentru ca pentru el e ca un fel de buletin. Bafta!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Foarte simplu, iei cățelul și mergi cu el la veterinar.

| IepurasXxX a răspuns:

Mergi la veterinar si spune-i sa ii faca primul vaccin. Va stii el despre ce e vorba.