| Alinaaaapp a întrebat:

Buna! Am gasit in camp o catelusa mica, abia i-au dat ochii si are o rana la gat. Daca o duc la un cabinet veterinar vou fi obligata sa ii platesc tratamentul si sa o iau inapoi? Din cate stiu, daca nu vrei sa il iei acasa il vor da la un adapost

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim procedurile din cabinet ar trebui sa il intrebi pe doctor, poate nu vei platii tratamentul deoarece ai salvat un animal de la moarte sau poate vei plătii, deoarece medicii nu fac gratuit consultatii asta e meseria lor ei din asta traiesc si plates chirie si impozite la stat, si daca toti ar veni ca tine gratis ar da medicul faliment, iar referitor la adăpost cred ca trebuie tu sa cauti pe net adaposturi cîini abandonati sau sa intrebi la primarie sa te ajute ei, de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți trebuiesc bani pentru tratament. Cred ca este rănită la gât. O sa i puna un bandaj și nu plătești nimic. Eventual îți da vreun unguent și dai 20-30 pe el.
Du catelusa la veterinar chiar dacă nu ai bani. Nu ai bani, nu cumperi tratament. Dar măcar sa știi ce are micuța.

| MirunaSalvatore a răspuns:

In loc sa irosesti timpul pe TPU, puteai sa o duci direct la veterinar si eventual sa o postezi pe un grup de adoptii din orasul tau. Se gaseste cineva care sa faca o donatie sau chiar sa o preia.

| Alinaaaapp explică (pentru MirunaSalvatore):

Este micuta, abia a deschis ochii