| alexandraatat22 a întrebat:

Buna, am nevoie urgentă de ajutor, motanul meu de aproximativ 6 este letargic, nu mănâncă, bea foarte putina apa, are diaree si vomita in fiecare zi un lichid galben, nu ne permitem sa-l ducem la veterinar din cauza banilor din păcate, este asa de 4 zile si sincera sa fiu nu cred ca mai duce mult, dacă a fost cineva in vreo situație similară cu animăluțul puteți sa-mi spuneti ce pastile, antibiotice sa ii dam sau cum sa-l ajutam sa-si revină, va rog?

1 răspuns:
| 4ndr33y a răspuns:

Nu costa mai mult de 50 lei, poti merge la veterinar sa-i spui simptomele si cat ar costa.

Tot aceleasi simptome avea si catelul meu regurgita bila (galben-verde), avea parvoviroza, m-a costat 20 lei tratamentul, i-a facut o injectie si mi-a dat niste pastilute.

Desigur ca nu acelasi tratament se aplica la pisici, ei nu sunt afectati de parvoviroza.