| Cost321 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. am un puiut de 2 luni, si nu poate face caca bine, gen se screme si in curisor rămâne un rahatel mic, cred ca e constipat, și de ce se trage pe fundulet sau habar n am, s-a înroșit la curisor, el mănâncă, e foarte jucăuș. radiaza de jucăuș ce este. Ce este de facut? Și vreau sa mentionez ca nu a băut apa multa, când îi dădeam lapte făcea caca. Și nu pot ajunge la veterinar momentan. Ce sfaturi de "casa" imi dati?

1 răspuns:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, puiut de ce? Incearca sa-i dai putin ceai de menta, eventual du-te la o farmacie veterinara si cere o pastila ceva laxativa sau poti lua de la uman dar vezi sa fie doar din plante astfel incat sa nu faca soc anafilactic.