| Elena_Maria_1993 a întrebat:

Am niște cățeluși, în jur de 3 luni și am fost la veterinar pentru a-i cere niște pastile de deparazitare, insa nu am inteles de câte ori pe luna sa le dau. Doamna era cam agitata... dacă știe cineva, îmi poate spune?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Depinde de pastile.
Deparazitarea se face a 3-4 luni, doza per kg scrie pe prospect/ambalaj sau poți merge înapoi sa întrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca fiola se pune o data pe luna, dar cu pastilele nu stiu cum e. Nu te lua dupa ala cu "10 ori pe zi".

| ValentinGabi a răspuns:

Dacă sunt pastile în cutie au o foaie citește pe ea si o să te lămurești ce-l mai sigur

| Ellie2emma a răspuns:

Eu când aveam câini mai mici le dădeam o data la 7 zile și așa fac și cu câinii mai mari! Sper sa te ajute! Dar sa nu ii dai o pastila întreaga dacă nu are greutatea necesară.