| Alexandra374 a întrebat:

am o bichon bolognes, si pe la ochii cum plange se face rosu, innebunesc cand intreaba lumea vaiii dar ce are pe la ochii nu il spalati de parca l-as tine jegos. am incercat tot ce am auzit servetele umede si apa calduta, ser de la farmacie, frec cu sampon zonele de langa ochii si ii tund mereu acel par care vesnic e ud si rosu dar degeaba, voi ati patit asta? ce ati facut?

1 răspuns:
| DeliaAngh a răspuns:

Bună! Și eu am un bichon și am aceeași problemă, însă acea roșeață nu dispare....am încercat cu apă oxigenată și ser de la farmacie dar acestea doar decolorează puțin roșeața. Lacrimile lor sunt acide și de aceea li se înroșește acea blăniță de la ochi și din câte știu nu se poate lua dar cine știe...